Beställning av fika, catering och blommor

Beställa fika och catering

Helsingborgs stad har upphandlat ett antal fikaleverantörer. Du hittar dem i Avtalskatalogen.

  • Även om du har fått i uppdrag att beställa fika är det alltid en chef som ska godkänna beställning. Antingen genom att chefen skickar beställningen till receptionenmariapark@helsingborg.se eller så ska ansvarig chef stå som kopia i mejlet.
  • Gör beställningen med minst 2 arbetsdagars framförhållning. Om beställningen gäller fler än 15 personer behöver du ha minst 5 arbetsdagars framförhållning.
  • Använd beställningsformuläret för fika/catering (211 kB, pdf) och fyll i ordentligt! Då får vi de uppgifter vi behöver. Om någon uppgift saknas kan vi inte leverera din beställning.
  • Om din beställning inte kommer på utsatt tid: meddela receptionenmariapark@helsingborg.se om ni hämtar själva eller om ni behöver hjälp med att hämta.

Beställningsformuläret för fika/catering (211 kB, pdf)

Beställa blommor

Beställningsformulär för blommor (151 kB, pdf)

CN
Carina Nanker

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.