Simhallsbadet har fått ny belysning

SA
Sofia Arleon
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.

Som en del i stadens trygghetsarbete har Simhallsbadet på Söder fått fasadbelysning för att göra att området runt byggnaden upplevs både tryggare och trevligare. Här kan du se några bilder på hur det blev!

Glaskupolen lyser upp vackert om natten, och även konstverket inne i simhallen är belyst och ger en fin inblick i simhallen efter mörkrets inbrott.

Färgen från belysningen i kupolen kan varieras efter några olika scenarion. Vi har även gjort satsningar runt fasaden.

Vi hoppas att projektet ska upplevas som både trygghetsskapande och vackert!

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.