Christian Jansson är biträdande rektor på Gustavslundsskolan

porträtt

Christian Jansson är sedan den 8 januari biträdande rektor på Gustavslundsskolan.

Christian har tidigare arbetat som biträdande rektor på Wieselgrensskolan men har arbetat som lärare därefter, senast på Gustavslundsskolan. Det är på Gustavslundsskolan han nu under vårterminen har delad tjänst som biträdande rektor och lärare.

När möjligheten uppstod att kombinera min roll som lärare och teamledare med att vara biträdande rektor på Gustavslundsskolan kunde jag inte säga nej. Det är med stor entusiasm jag ser fram emot mitt nya uppdrag.

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.