Inspirations- och erfarenhetsträff om ”Det syns inte”

Välkommen till ett tillfälle där du får inspireras av olika skolor som använder materialet. Det finns också tid för frågor, samtal och erfarenhetsutbyte.

20 maj träffas vi för erfarenhetsutbyte kring materialet “Det syns inte”!

Flera skolor har kommit igång att använda materialet med personal och elever, och några har även involverat vårdnadshavare! Passa på att lyssna till några av våra skolor som delar med sig av sina erfarenheter. En träff både för er som börjat komma igång och ni som inte alls startat upp! Lärare och elevhälsopersonal delar med sig, varvat med gruppsamtal och möjlighet till frågor.

  • Hur gjorde vi?
  • Vad tycker olika målgrupper som involverats?
  • Vilken nytta kan vi ha av kartläggningsrapporten?
  • Vilka nya tankar har det gett oss framåt?

När? 15-16.30, samt kl.16.30-17.00 möjlighet att stanna kvar för frågor för de som vill starta upp i höst.

Var? Pedagogiskt center

Anmäl dig till träffen här(stäm av med ansvarig chef så ni inte dubbelanmäler er)

Läs mer om materialet här 

Välkommen önskar Elevhälsan och Pedagogiskt center!

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.