Processledare sökes till Välfärdsguiden

ES
Elvira Söderberg
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.

Söker du efter nya utmaningar? Just nu söker Samordningsförbundet Helsingborg en processledare på 50 % för att genomföra en förstudie som undersöker och bygger kunskap kring värden, förutsättningar och potentiella effekter av att införa den digitala plattformen Välfärdsguiden i Helsingborg.

Välfärdsguiden är en integrerad digital plattform som ska guida individer genom ett utbud av tjänster och aktiviteter för rätt stöd. Det ska stärka individens förmåga att ta del av samhällets- och arbetsmarknadens möjligheter. Plattformen används av 70-tal kommuner i Sverige och är just nu i en spännande utvecklingsfas. 

Processledaren anställs av Samordningsförbundet Helsingborg och har i sitt uppdrag stöd av en styrgrupp med representanter från Helsingborgs stad och Region Skåne.

Läs mer om tjänsten på Arbetsförmedlingen.

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.