Senaste nytt från direktören

ES
Elvira Söderberg
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.

Johan Klingborg är tillbaka för att ge en uppdatering kring organisationsförändringen och vad som är på gång framåt i förvaltningen. De vakanta tjänsterna är samverkade och inom kort kommer de som lämnat intresseanmälan bli kontaktade.

Sedan den 20 maj har vi haft de nya verksamhetscheferna på plats. Under tiden som Christel Sundberg och Lisbeth Davidsson är kvar är de fortsatt chefer för sina respektive verksamhetsområden. När de lämnar oss gör vi om kring hur fördelningen ser ut mellan verksamhetscheferna fram till dess att den nya organisationen formellt startar. Mer information kommer komma ut inom kort.

– Jag måste säga att jag är djupt imponerad och väldigt glad över den professionalitet som organisationen har visat under den här omställningsprocessen, säger Johan Klingborg, socialdirektör.

Den här delen av hemsidan visar innehåll från YouTube. Genom att fortsätta godkänner du GDPR och Sekretesspolicyn.
Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.