Lokala vårdprogram klara

SNT
Sebastian Nordqvist Thulin
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.

Lokalt vårdprogram kognitiv sjukdom och det lokala vårdprogrammet för palliativ vård är nu uppdaterade och publicerade på intranätet. Syftet med programmen är att förbättra vården och omsorgen för personer inom dessa områden.



Båda programmen har funnits sen tidigare men de har genomgått ganska stora justeringar. Programmen riktar sig till alla olika yrkesgrupper som kommer i kontakt med dessa olika målgrupper

Du hittar programmen på sidan för HSL-rutiner under flikarna för:

  • Kognitiv sjukdom – demenssjukdom
  • Palliativ vård

Har ni frågor kring de lokala vårdprogramen eller inom området kan du vända dig till

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.