Nytt datum för invånarråd inom LSS-verksamheten
Vårt sista invånarråd innan H22 City Expo har temat Framtidens LSS-boende. Den 16 maj kl. 17.30 är du som medarbetare inom LSS-verksamheten varmt välkommen till Helsingborg Arena.

Eftersom förra invånarrådet blev inställt på grund av för få anmälda gör vi nu ett nytt försök! Vi har valt en tid som är bättre anpassad och spikat nytt datum.
Den 16 maj kl. 17.30-19.30 på Helsingborg Arena pratar vi om framtidens LSS-boenden i Helsingborg. Vad behöver utvecklas? Vad byggs just nu? Hur tycker du att framtidens boende ska se ut? Vi är nyfikna på vilka behov som finns bland deltagare, boende, anhöriga och dig som medarbetare inom LSS-verksamheten.
Vill du vara med?
Anmäl dig senast den 10 maj till Kontaktcenter: 042-10 50 00 eller kontaktcenter@helsingborg.se
H22 invånarråd för LSS-verksamheten – Tema: Framtidens LSS-boende
Datum: Måndag den 16 maj
Tid: 17.30-19.30
Plats: Helsingborg Arena
Kommunalråden Lars Thunberg och Michael Rosenberg deltar som representanter för stadens politiker tillsammans med medarbetare från vård- och omsorgsförvaltningen.
Läs mer om våra invånarråd: H22 invånarråd | Vård och omsorg (helsingborg.se)