Utvecklingsdag för bättre intern samverkan

CN
Carina Nanker
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.

Vi behöver bli bättre på att samverka. Ett första steg är att hitta en gemensam grund att stå på. Därför kallas alla chefer, arbetsplatsombud, fackliga företrädare, arbetsmiljöombud/skyddsombud, huvudskyddsombud och HR-konsulter till en utvecklingsdag den 18 november.

Syftet med dagen är att stärka och utveckla vårt interna samverkansarbete. Vi kommer att gå igenom bakgrund och syfte med samverkansavtalet, de olika roller som till exempel arbetsgivare och fackliga organisationer har samt prata och diskutera om hur vi tillsammans behöver arbeta för en god och hållbar arbetsmiljö.

Du kan läsa mer om samverkan på HR-sidan Samverkan Helsingborg.

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.