Ny leverantör av frukt och grönt

JA
Johan Ackfeldt
Detta innehåll är äldre än 60 dagar.
Från och med på måndag den 10 februari har staden en ny leverantör av frukt & grönt. Den tidigare leverantören Köket&Gården har blivit uppköpt av det erfarna och väletablerade företaget Grönsakshuset i Skövde.

Har du gjort en beställning med den tidigare leverantören är den borttagen och kommer inte att levereras.

Du behöver hos den nya leverantören lägga en ny beställning i deras webbshop för leverans nästa vecka och framåt.

Till Grönsakshusets webbshop har du samma inloggningsuppgifter som till Köket&Gården.

Här är kontaktuppgifterna till Grönsakshuset;

Beställning via telefon: 0500-471 665
Beställning via epost: order@gronsakshuset.se
Beställning via webbshop: https://webbshop.gronsakshuset.se/login
Övriga frågor: info@gronsakshuset.se

Observera att detta avtal inte gäller leverans av personalfrukt! Här är leverantören Fruktbudet.

Avbryt
Du behöver logga in för att kunna lämna en kommentar.

Den här länken kan inte nås på ditt nuvarande nätverk. Systemet du försöker nå är endast tillgängligt genom en säker, auktoriserad anslutning.

För att få åtkomst behöver du antingen vara ansluten till nätverket på en specifik plats, som ett kontor, eller använda en säker anslutningsmetod, som en VPN.

Vänligen säkerställ att du är ansluten till rätt nätverk för att fortsätta.